altin-enflasyon

Altın Değer Kazanmaya Devam Ediyor: Haftalık Kazanç Yolunda

Altın fiyatları, Federal Rezerv’in gelecek yıl borçlanma maliyetlerini düşürebileceği sinyali vermesi, zayıflayan dolar ve ABD Hazine tahvil getirilerindeki düşüşle birlikte yükselişini sürdürüyor.

Spot altın, TSİ 16.00 itibariyle 2.042 dolardan işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları %0,64 artışla 2.057 dolara yükseldi.

İç piyasada ise gram altın, hafif toparlanarak satış fiyatında %0,05’lik bir artışla 1.969 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı ise 1.960 lira olarak belirlendi.

altin-deger-kazanmaya-devam-ediyor

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın çarşamba günkü açıklamasında, para politikasındaki sıkılaştırmanın büyük olasılıkla sona erdiğini ve borçlanma maliyetlerindeki kesintilerin “görünür hale geldiğini” belirtmesi, altın piyasasında olumlu bir etki yarattı. 19 politika yapıcının 17’si de bu görüşü destekliyor.

CME FedWatch aracına göre, piyasalar mart ayında faiz indirimi olasılığını yaklaşık %75 olarak değerlendiriyor.

Commerzbank, bu gelişmelere paralel olarak, yaklaşan faiz indirimlerinin altını destekleyeceğini belirterek, gelecek yılın ikinci yarısında altın fiyatlarının 2.150 dolara çıkmasını beklediğini ifade etti.

En Popüler:  ÖZEL TARAMA ALGORİTMASI TESPİTİ HİSSE ANALİZLERİ
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın