altin-enflasyon

Altın Değer Kazanmaya Devam Ediyor !

Altın, Federal Rezerv’in (Fed) sıkılaştırma döngüsünün sona erdiği beklentileriyle birlikte yeniden çekiciliğini artırarak 2 bin dolar seviyelerinin üzerinde tutunuyor.

Spot altın, TSİ 14.00 itibariyle 2.001 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları ise %0,04’lük bir artışla 2.002 dolardan işlem gördü.

altin-deger-kazanmaya-devam-ediyor

Fed’in 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği son politika toplantısına dair tutanaklara göre, Fed yetkilileri faiz oranlarını dikkatli bir şekilde yöneteceklerini ve enflasyonun kontrol altına alınmasında ilerleme kaydedilmediği takdirde faizleri artıracakları konusunda fikir birliğine varmıştır.

CME’nin FedWatch aracına göre, piyasalar şu anda en az 25 baz puanlık bir faiz indirimi olasılığını mayıs ayına kadar yaklaşık %60 olarak değerlendiriyor.

Altın, bu gelişmelerin etkisiyle güçlü bir performans sergileyerek 2 bin doların üzerindeki değerini koruyor. Altın yatırımcıları, Fed’in politika değişiklikleri konusundaki belirsizlikleri değerlendirerek altına olan taleplerini sürdürüyorlar.

En Popüler:  Borsa İstanbul’da Bugün – Günlük Bülten 8 Nisan
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın