altin-fiyatlari

Altın Fiyatlarındaki Artış Hız Kesiyor

Altın Fiyatlarındaki Artış Hız Kesiyor

Dünkü hafif yükselişin ardından altın fiyatları, piyasalardaki genel coşkunun yanı sıra Fed’in para politikasıyla ilgili belirtiler arayışı içinde dar bir aralıkta dalgalanıyor.

TSİ 15.30 itibariyle spot altın, 2.037 dolar seviyesinde işlem görürken, ABD vadeli altın kontratları 2.047 dolarda yatay seyrini sürdürdü.

İç piyasada ise gram altın hafif toparlanarak satış fiyatında %0,36’lık bir artışla 1.978 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı ise 1.972 lira olarak kaydedildi.

altin-fiyatlariActivTrades analisti Ricardo Evangelista, önümüzdeki günlerde açıklanacak verilerin Fed’in faiz indirimine yönelebileceği beklentisiyle altının yükselebileceğini, aksi durumda ise güçlü ekonomik göstergelere karşın Fed’in faizleri uzun süre daha yüksek tutma eğiliminde olması halinde altının gerileyebileceğini belirtiyor.

Yatırımcılar, bugün açıklanacak ABD üçüncü çeyrek ekonomik büyüme verileri ve haftalık işsizlik başvurularının yanı sıra yarınki çekirdek kişisel tüketim harcamalarını dikkatle bekliyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  BAYDONER Halka Arz Ediliyor! İşte BYDNR Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2024
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın