Alves-kablo-halka-arzi-borsa-egitimi

Alves Kablo Halka Arzı Hakkında Her Şey – Borsa Eğitimi

Alves Kablo: Kablolarda Yenilikçi Çözümler Sunan Bir Marka

Alves Kablo, 2014 yılında Ankara’da kurulmuş ve kısa sürede yerel pazarda ve dünya genelinde kablo sektöründe önemli bir konuma ulaşmıştır.

Şirket, kendi üretim tesislerinde gerçekleştirdiği üretimin yanı sıra dünyanın önde gelen kablo üreticileri ile yaptığı distribütörlük anlaşmaları sayesinde geniş bir ürün yelpazesi sunmakta ve müşterilerine hızlı teslimat ve rekabetçi fiyat avantajı sağlamaktadır.

Üretim ve Kalite Standartları

Alves Kablo, ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 standartlarına uygun olarak kurulmuş üretim tesislerinde faaliyet göstermektedir. Bu tesislerde, 8 mm elektrolitik bakır tel üretiminden başlayarak enerji kablolarının tamamını üretmektedir.Alves-kablo-halka-arzi-borsa-egitimi

Halka Arz Detayları

Alves Kablo’nun halka arz fiyatı 19,45 TL olarak belirlenmiştir. Halka arz tarihi, onaylı izahname yayınlandıktan sonra belirlenecektir. Şirketin sembolü henüz açıklanmamıştır.

Halka arzın büyüklüğü 778 milyon TL olup, halka açıklık oranı %20’dir. Toplamda 44 milyon lot dağıtılacaktır. Dağıtım tamamı eşit olarak gerçekleşecektir.

Şirketin Sahipleri ve Finansal Durumu

Alves Kablo’nun sermayesindeki %50’si Deniz Karamercan’a, %50’si ise Hikmet Alabıcak’a aittir. Şirketin finansal durumu oldukça sağlamdır. 2022 yılında 808,5 milyon TL, 2021 yılında ise 423,3 milyon TL olan hasılatı ve buna bağlı olarak 2022’de 98,5 milyon TL, 2021’de ise 42,7 milyon TL olan brüt kârı göz önüne alındığında güçlü bir mali yapıya sahiptir.

Hedefler ve Kullanılacak Gelirler

Alves Kablo, halka arzdan elde edeceği geliri şu şekilde kullanmayı hedeflemektedir:

%35-40: İhracata yönelik kapasite artırımı için makine ve teknolojik yatırımlar. %30-35: Finansal borçların geri ödenmesi. %30-35: İşletme sermayesi güçlendirme.

Fiyat istikrarı planlanmamış olup, 1 yıl boyunca ortak satışı ve ihraçcı satışı gerçekleştirilmeyecektir.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

En Popüler:  Temel Ve İleri Düzey Borsa Eğitimi *2023

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın