borsa-istanbul-borsa-egitimi

BIST100’de Yüksek İlgi Gören Hisseler (21 Şubat)

Borsada hisse seçimini kolaylaştırmak ve yatırımcılara rehberlik etmek amacıyla hacim odaklı bir filtreleme yöntemi kullanarak günlük olarak BIST100’de ilgi gören hisseleri takip ediyoruz. Bu içerikte, 20 Şubat’ta borsada hacmin arttığı hisseleri bir önceki haftanın günlük hacim ortalamalarıyla karşılaştırarak belirledik.

Borsadaki olumlu seyir, hisselere olan ilginin artmasıyla birlikte kendini gösteriyor. İşte bu nedenle, listemizdeki hisseleri yakından izlemen faydalı olabilir.

Hazırsan, başlayalım!

İşte BIST100’de en fazla ilgi gören ilk 5 hisse ve önceki haftanın günlük hacim ortalamasına kıyasla hacim artış oranları (%):

1- Alarko Holding (ALARK): Geçen haftaya göre günlük ortalama işlem hacmini %183,3 oranında artıran ALARK, enerji sektöründeki yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Şirketin belirlediği hedefler ve tarım alanındaki agresif adımları, ilgiyi artırabilir. Turizm ve tarım sektörlerine yapılan yatırımlarla ALARK, endekse göre olumlu bir performans sergiliyor.

2- Astor Enerji (ASTOR): Geçen haftaya göre günlük ortalama işlem hacmini %135,7 artıran ASTOR, endüstri tesislerine ve enerji sektörüne yönelik ürünler üretiyor. Şirketin büyüme potansiyeli ve sürdürülebilirliği merak konusu.borsa-istanbul-borsa-egitimi

3- Oyak Çimento (OYAKC): Geçen haftaya göre günlük ortalama işlem hacmini %75,6 artıran OYAKC, çimento ve klinker üretimiyle öne çıkıyor. Yeniden imar ve kentsel dönüşüm projelerinin gündemde olması, şirketin ilgi görmesini sağlayabilir.

4- Mia Teknoloji (MIATK): Geçen haftaya göre günlük ortalama işlem hacmini %72,4 artıran MIATK, bilişim ve sağlık sektörlerine yazılım ürünleri sunuyor. Güçlü bilanço rakamlarıyla desteklenen yazılım sektörü, MIATK’nın gelecek vaat eden bir performans göstermesine yardımcı olabilir.

5- Türk Traktör (TTRAK): Geçen haftaya göre günlük ortalama işlem hacmini %66,9 artıran TTRAK, tarım makineleri üretimiyle öne çıkıyor. Yüksek temettü verimiyle dikkat çeken şirket, temettünün düşüşlerde yastık etkisi yarattığı biliniyor.

En Popüler:  SNICA'dan 500.000 Dolarlık Antlaşma

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın