bitcoin-raw-borsa-egitimi

Bitcoin Yarılanmadan 69.000 Doları Görebilir – 10x Research

Bitcoin, Yarılanma Öncesi 69 Bin Doları Görebilir – 10x Research

Son aylarda, dolar ve Hazine tahvili getirilerindeki artışa rağmen Bitcoin, kripto para boğalarının dikkate almadığı bir ralliye tanık oldu ve geçtiğimiz hafta 2021’in en yüksek seviyesine ulaştı.

Fiyatlarda olası bir geri çekilme olmasına rağmen, genel inanç, yaygın bir yükseliş trendinin devam edeceği yönünde. Hatta Bitcoin’in 19 Nisan’da gerçekleşecek dördüncü madencilik ödülü yarılanması öncesinde 69 bin dolarlık rekor seviyeyi tekrar ziyaret edebileceği ve hatta aşabileceği beklentisi hakim.

Bu tahminler, 10x Research tarafından yapılan bir teknik analiz göstergesi olan göreceli güç endeksi (RSI) ve geçmiş verileri inceleyerek gelmektedir.

Yarılanma Öncesi Yükseliş Trendi

Bitcoin’in, 1 trilyon doların üzerindeki piyasa değeriyle kripto para birimlerinin lideri olarak, yarılanmadan 12-16 ay önce dip yaptığı ve yarılanmadan bir yıl önce ve sonra yükseliş trendine girdiği teorisi artık geniş bir kabul görmektedir.

Yatırımcılar için önemli olan şey ise, önceki üç döngüde, arz genişlemesinin hızını %50 azaltan yarılanmaya sekiz hafta kala fiyatların %30’un üzerinde arttığını göstermektedir.

Bitcoin blokzincirindeki blok başına verilen madenci ödülünün 19 Nisan’da yarıya düşeceği ve 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye ineceği hatırlatılmalıdır.

bitcoin-borsa-egitimi

10x Research’in kurucusu Markus Thielen şöyle diyor: “Bitcoin, yarılanma öncesinde ortalama olarak 60 gün içinde %32’lik bir ralli gerçekleştiriyor.”

Şu anda 52 bin doların üzerinde işlem gören Bitcoin için, geçmiş verilere dayanarak, mevcut seviyelerden %32’lik bir artışın, fiyatların yarılanma günü veya öncesinde 69 bin dolara yaklaşabileceği anlamına gelmektedir.

Thielen, “Son üç yarılanma döngüsünden elde edilen kanıtlar, Bitcoin’in yarılanmaya yaklaştıkça yükselme olasılığının arttığını gösteriyor. Kripto topluluğu, yarılanmanın yükselişe yol açacağına dair yüksek bir algıya sahip olduğu için bu sefer de durum farklı olmayacak,” şeklinde konuşuyor.

En Popüler:  Hisse Senedi Borsası ve Kripto Para Borsası  Arasındaki Farklar Nelerdir?

ABD merkezli spot borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) olan güçlü girişler, geleneksel yatırımcılar arasında da yükseliş beklentisini yansıtmaktadır. Bu ETF’ler, yatırımcıların kripto para birimine yatırım yapmalarına olanak tanıyarak tokenları saklama zahmetinden kurtarıyor.

Aylık RSI Yönü Yukarı

RSI, genellikle belirli bir süre boyunca fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesi olarak kullanılır. 70’in üzerindeki seviyeler, fiyatlarda güçlü bir yukarı yönlü ivmeye işaret eder.

Bitcoin’in RSI göstergesi, son haftalarda ilk kez Aralık ayından bu yana 80’in üzerine çıktı. 10x Araştırma’ya göre, önceki 14 RSI sinyalinden 12’si, takip eden 60 gün içinde ortalama olarak %54’lük bir kazanç getirerek hızlanan yükseliş trendlerinin habercisi oldu.

Thielen, “Son sinyal tetiklendiğinde Bitcoin 48,294 dolardan işlem görüyordu ve eğer geçmiş herhangi bir rehberse, Bitcoin bu sinyale dayanarak 74,600 dolara yükselebilir,” diyor.

Ancak unutulmamalıdır ki, geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez ve makroekonomik faktörler tek başlarına trendleri belirleyebilir veya değiştirebilir.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın