döviz-kurlari-borsa-egitimi

Döviz Kurları Yükselişini Sürdürüyor!

Döviz Kurları Yükselişini Sürdürüyor

Döviz kurları, yukarı yönlü hareketlerini sürdürerek yeni önemli seviyelere doğru ilerliyor. Küresel piyasalarda ise dolar endeksi, yapışkan enflasyon verilerinden destek alıyor.

Dolar, dünü 32,1470 lira seviyesinde tamamladıktan sonra bugün serbest piyasada 32,2060 lira ile açıldı ve TSİ 13.00 itibarıyla 32,2138 liradan işlem gördü. Euro da dünü 35,0954 liradan kapatmıştı ve bugün rekor kırarak 35,1365 liraya yükseldi.döviz-kurlari-borsa-egitimi

Dolar Endeksi 103 Seviyesinin Üzerinde

ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında ölçen dolar endeksi, Fed’in faiz indirimlerine yönelik aceleci beklentilerin azalmasıyla sıcak enflasyon rakamlarından destek buldu ve 103,316 seviyesinden işlem gördü.

ABD’de üretici fiyatlarında beklenenden büyük bir artış yaşanması, tüketici enflasyonu verilerindeki artışla birleşince piyasalarda politika gevşemesi olasılığını Haziran ayı için %60’a düşürdü.

Yaklaşık iki hafta önce 2024 için üç ile dört faiz indirimi fiyatlanan piyasalar, şu an üçten az bir faiz indirimi bekliyor.

Enflasyon verilerine en büyük tepki ABD Hazine tahvili piyasasından geldi ve getirilerdeki artış doları destekledi.

Capital.com’un kıdemli piyasa analisti Kyle Rodda, “Enflasyondaki düşüş sürecinin beklenenden daha uzun sürmesiyle birlikte, fiyat baskıları daha inatçı hale geliyor” dedi ve hisse senetlerinin doğrudan etkisinin sessiz kaldığını belirtti.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Fitch'ten Türkiye'nin Kredi Notuyla İlgili Değerlendirme
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın