tercih-edilen-teknoloji-hisseleri

Goldman Sachs Tarafından Tercih Edilen Teknoloji Hisseleri 2023

Finans devi Goldman Sachs, risk ve ödül arasında denge sağlayabilecek teknoloji devlerini belirleyerek yıl sonuna yaklaşırken yatırımcılara rehberlik ediyor. 2023’te teknoloji hisseleri, Wall Street’in öncü gücü olmaya devam ederek Ocak ayından bu yana %34’lük bir artış gösterdi.

Hemen Goldman’ın favori teknoloji hisselerine göz atalım:

Amazon (AMZN):

E-ticaret devi Amazon, 2023’te gösterdiği etkileyici %70’lik büyüme ile Goldman’ın listesine birinci sıradan girdi. Analistler, şirketin marj artışı potansiyeli yanında Amazon Web Services (AWS) için “yeterince takdir edilmeyen seküler büyüme fırsatı” sunmasını vurguluyor. Amazon’a verilen “AL” notuyla birlikte, hissenin 12 aylık hedef fiyatı 190 dolar seviyesinde ve bu da mevcut kapanışa göre %33’lük bir artış potansiyeli gösteriyor.

Uber Technologies (UBER):

Araç paylaşım devi Uber, 2023’ün başından bu yana %120’lik bir ralli gösterdi. Analistlere göre, şirket güçlü arz ve talep dinamiğinden ve Uber Eats segmentinin istikrar kazanmasından faydalanmaya devam edecek. Goldman, Uber için belirlediği 59 dolar seviyesindeki hedef fiyatla hissenin önümüzdeki 12 ay içinde %10 artabileceğini öngörüyor.

tercih-edilen-teknoloji-hisseleri

Alphabet (GOOGL):

Google’ın ana şirketi Alphabet, yılbaşından bu yana yaklaşık %54 değer kazandı. Analistler, şirketin gelir artışını 2024’e kadar genişletme ve arama ile YouTube segmentlerinden daha fazla kazanç elde etme potansiyeline odaklanıyor. Ayrıca, Alphabet’in yapay zekâ faaliyetleri, özellikle büyük dil modeli Bard AI ile, önemli bir artış potansiyeli taşıyor.

Meta Platforms (META):

Son olarak, 2023’te %175 artış gösteren Meta Platforms’a dikkat çekiliyor. Goldman Sachs, Facebook’un ana şirketini “AL” olarak değerlendiriyor ve 384 dolarlık hedef fiyat belirliyor. Analistlere göre, Meta’nın yapay zekâ projeleri ve video destekli istikrarlı gelir artışı, şirketin güçlü performansını sürdüreceğine işaret ediyor. Ayrıca, Meta’nın faaliyet verimliliği konusundaki tutarlı mesajlarının önümüzdeki dönemde katalizör olarak etkili olması bekleniyor.

En Popüler:  Moody's, Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) Kredi Notunu Açıkladı!

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın