altin-fiyatlarinda-sicrama-borsa-egitimi

Spot Altın 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı, Gram Altın Rekor Kırdı!

Spot Altın 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı, Gram Altın Rekor Kırdı!

Altın fiyatları, zayıflayan dolar ve Federal Rezerv’in faiz artırım döngüsünü tamamladığı beklentileriyle desteklenerek son altı ayın zirvesine ulaştı. Türkiye’de ise gram altın tarihi bir zirveye ulaştı.

TSİ 12.10’da spot altın, 2.015 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları %0,56 artışla 2.014 dolardan işlem gördü.

Altının ons başına yükselmesinden destek bulan gram altının satış fiyatı TSİ 11.54’te %0,79 artışla 1.906 liraya çıkarak yeni bir rekor seviyesine ulaştı. Alış fiyatı ise 1.889 lira oldu.

spot-altın-rekor-seviyede

Piyasanın odak noktası bu hafta çarşamba günü açıklanacak olan revize edilmiş ABD üçüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) rakamları ve perşembe günü açıklanacak olan Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan ABD kişisel tüketim harcamaları verisinde olacak.

Altın Trendindeki Yükseliş, Yatırımcıların Dikkatini Çekiyor

Zayıflayan dolar ve Fed’in faiz artırım sürecini tamamladığı beklentileri, altın fiyatlarında önemli bir yükselişe neden oldu. Gram altındaki rekor seviye, Türk yatırımcılar arasında önemli bir konuşma noktası haline geldi.

Altın, küresel ekonomik belirsizlikler ve enflasyon endişeleriyle birlikte güvenli liman olarak değer görüyor. Bu çerçevede, piyasaların yakından izleyeceği ABD ekonomik verileri, altın fiyatlarındaki gelecekteki hareketleri etkileyebilir.

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Yeni Halka Arz Edilen Hisselere Nasıl Yatırım Yapılır?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın