sur-tatil-evleri-gyo-halka-arzi

Sur Tatil Evleri GYO Halka Arzı Hakkında Her Şey !

Sur Tatil Evleri GYO Halka Arzında Detaylar

Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan halka arz sürecine giriş yapıyor.

Şirketin Faaliyet Alanı ve Portföyü

Sur Tatil Evleri GYO, gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar ve ilgili mevzuat çerçevesinde izin verilen diğer varlıklardan oluşan bir portföyü işlemek amacıyla kurulmuş bir anonim ortaklıktır.

Halka Arz Fiyatı ve Sembolü

Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arz fiyatı hisse başına 49,18 TL olarak belirlenmiştir. Şirketin borsa sembolü “(SURGY)” olacak.

sur-tatil-evleri-gyo-halka-arzi

Halka Arz Büyüklüğü ve Açıklık Oranı

Sur Tatil Evleri GYO’nun halka arzının büyüklüğü 2,2 milyar TL olarak açıklanmıştır. Halka açıklık oranı ise toplamda %18,75 olup, 45 milyon adet lot dağıtılacaktır.

Katılım Endeksine Uygunluk ve Dağıtım Şekli

Şirketin katılım endeksine uygunluğu henüz belirlenmemiştir. Halka arz, taslak izahnameye göre bireylere eşit dağıtım şeklinde gerçekleşecektir.

Şirketin Ortaklık Yapısı ve Finansal Durumu

Sur Tatil Evleri GYO’nun %53’ü Ziya Altan Elmas’a, %47’si ise Ufuk Elmas’a aittir. 31.03.2023 tarihli bilançoya göre şirketin toplam varlığı 2.007.035.862 TL, dönem kârı 116.183.103 TL, toplam kâr ise 318.276.596 TL’dir.

Fiyat İstikrarı, Hedefler ve Kullanılacak Gelirler

Halka arz sonrasında 30 gün boyunca fiyat istikrarı uygulanacak. Şirket, elde edeceği geliri %10-15 işletme sermayesi, %80-90 Sur Tatil Evleri Antalya Projesi’nin finansmanı için kullanmayı hedeflemektedir.

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Brent Petrol Nedir? Nasıl Alınır?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın