altin-ikinci-haftalik-kazancına-yöneliyor

ALTIN FİYATLARI ZİRVEDE !

Altın fiyatları, bu hafta dünya ekonomisi ve para politikalarına dair işaretler sunabilen merkez bankası toplantıları öncesinde sakin bir seyir izliyor. Ancak İsrail-Hamas çatışmasının güvenli liman talebini artırması, altının son 11 ayın en iyi aylık performansına yaklaştığını gösteriyor.

Spot altın, TSİ 12.30’da 1.996 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları %0,04 artarak 2.006 dolardan işlem gördü.

Hamas ve İsrail çatışması, başlamasından bir gün önce yani 6 Ekim’de 1.809,50 dolara yükselen spot altını, bu ay Kasım 2022’den bu yana en yüksek seviyeye taşıdı, böylece %8’lik bir artış kaydetti.

altin-fiyatlari-zirvede

Capital.com finans piyasası analisti Kyle Rodda, “İsrail’in daha ölçülü bir yaklaşım benimsemesi, Orta Doğu’da genişleyen bir kriz konusundaki endişeleri biraz azaltmış gibi görünüyor. Ancak 2.000 doların altına gerileme, sadece hafif bir gerilemedir ve fiyat hala çatışmanın tırmanma riskini yansıtıyor,” yorumunda bulundu.

Yatırımcıların bu haftaki asıl odak noktası, Fed’in yarınki para politikası kararı ve ardından Cuma günü açıklanacak olan ABD istihdam verileri olacak.

TD Securities’ın bir notuna göre, “Çatışmanın önemli petrol üreticisi ülkeler arasında yayılmaması durumunda, Fed’in daha uzun süre daha sıkı politika uygulayacağı yönündeki açıklamalar, önümüzdeki birkaç hafta içinde altınla ilgili risk priminin bir miktar düşmesine neden olabilir.”

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Kripto Trader Eğitimi *2023
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın