altin-ikinci-haftalik-kazancına-yöneliyor

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM!

Altın Fiyatları Orta Doğu Çatışmalarının Etkisi Altında

Altın fiyatları, hafif bir düşüş yaşamış olmasına rağmen, Orta Doğu’daki çatışmaların devam etmesi nedeniyle yatırımcıların güvenli liman arayışı sürdürmesiyle üst üste üçüncü haftalık yükselişe hazırlanıyor.

Spot altın, TSİ 15.45 itibariyle 1.985 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları %0,11’lik bir düşüşle 1.995 dolardan işlem görüyor.

OANDA kıdemli analisti Craig Erlam, ABD Hazine tahvillerinin 16 yılın en yüksek seviyelerine yaklaşmasının ve doların hala güçlü performans sergilemesinin altının yükselmesine neden olduğunu belirterek, “Bu nedenle altının güvenli bir liman olarak hareket ettiğinden şüphe yok.” dedi.

altin-fiyatlari

Yatırımcılar, Orta Doğu’da daha büyük bir bölgesel çatışma ihtimaline karşı son gelişmeleri yakından izlemeye devam ediyorlar.

Capital.com analisti Kyle Rodda, “Altın fiyatları, olayların tırmanma riski olduğu sürece İsrail-Hamas çatışmasının etkisini sürdürecek.” yorumunu yapıyor.

Ancak, ABD faiz oranlarının uzun bir süre daha yüksek kalması beklentisi, altın fiyatlarını bu yılın Mayıs ayında aşılan 2.000 dolar psikolojik seviyesinin altında tutmaya devam ediyor.

Commerzbank analistleri, “Orta Doğu’daki gergin durumu göz önünde bulundurarak,” altın fiyatının yakın gelecekte 2.000 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin ediyorlar.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Tasarruf Nedir? Tasarruf Etme Nasıl Yapılır?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın