ekonomi-gundemi-borsa-egitimi

BIST30 Şirketleri Arasında En Düşük PEG Oranına Sahip Olanlar

PEG oranı, genellikle bilinen F/K oranının ötesine geçerek, bir şirketin büyüme potansiyelini değerlendirmek için kullanılan daha sofistike bir ölçüdür.

F/K oranının çıktılarını bir adım öteye taşıyan PEG oranı, bir şirketin önümüzdeki 1-3 yıl içindeki kazanç büyüme oranını F/K oranına bölerek elde edilir.

PEG oranının eşik değeri genellikle 1,00 olarak kabul edilir. 1,00’in altındaki PEG oranları, hissenin büyüme potansiyeline kıyasla ucuz olduğunu, 1,00’e eşit olanlar adil bir değere sahip olduğunu ve 1,00’den büyük olanlar ise hissenin büyüme potansiyeline kıyasla pahalı olduğunu gösterir.

peg-orani-en-dusuk-bist30-sirketleri

İncelediğimizde, BIST30 şirketleri arasında en düşük PEG oranına sahip şirketler şunlardır: Pegasus (PGSUS), Odaş Elektrik (ODAS), Oyak Çimento (OYAKC), Koç Holding (KCHOL), Sabancı Holding (SAHOL), Turkcell (TCELL), Türk Hava Yolları (THYAO), Tofaş Türk Otomobil (TOASO), Tüpraş (TUPRS) ve Alarko Holding (ALARK).

Bu şirketler genellikle holding, havacılık ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermekte ve düşük PEG oranlarıyla dikkat çekmektedir.

Hedef fiyatları ve potansiyel getirilere göre değerlendirildiğinde, Pegasus (PGSUS), Tofaş (TOASO) ve Sabancı Holding (SAHOL) hisseleri, düşük PEG oranları ve yüksek büyüme potansiyeli ile öne çıkan hisseler olarak sıralanabilir.

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Borsa İstanbul’da Bugün – Günlük Bülten 24 Nisan
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın