bofa-eregl-borsa-egitimi

BoFa, Erdemir İçin Hazırladığı Raporu Düzeltti!

Bank of America, Erdemir için 29 Şubat’ta yayınladığı tartışmalı raporunu düzeltti

Bank of America, 29 Şubat’ta yayınladığı ve Erdemir yönetiminden tepki çeken raporunu düzeltti.

Yayınlanan raporda hedef fiyatı önce 19 TL’den 17 TL’ye düşüren BofA Securities, bugün yayınladığı raporla hedef fiyatı tekrar revize ederek 19 TL’den 47 TL’ye yükseltti ve tavsiyesini “nötr” olarak belirledi.

bofa-eregl-borsa-egitimi

BofA Securities raporunda şu ifadelere yer verdi: “Bu rapor, tahmini FAVÖK ve türetilmiş fiyat hedefinin yanlış hesaplandığı, önceki raporun düzeltilmiş versiyonudur. Sonuçlar, 2023 mali yılında şirketin 147,9 milyar TL ciro elde ettiğini, yıllık bazda +%16 artış gösterdiğini ve BofA’nın tahminine göre +%3 artış sağladığını, ancak konsensüse göre -1% gerilediğini gösteriyor. FAVÖK ise 15,2 milyar TL olarak gerçekleşti ve yıllık bazda -%44 düşüş yaşadı, ancak BofA’ya göre +%19 arttı, konsensüse göre ise -%16 geriledi. Çelik üretimi ise 7,4 milyon ton olarak gerçekleşti ve yıllık bazda -%5 azaldı, konsensüse göre ise -%3 azaldı. Model değişiklikleri ise 2024 tahminlerinde FAVÖK’ün daha yüksek çelik fiyatları ve zayıf TL varsayımlarıyla yaklaşık %49 artarak 40,4 milyar TL’ye ulaştığını gösteriyor. Operasyonel ve finansal iyileştirmelerle birlikte hedef fiyatlarını 47 TL’ye yükseltiyoruz. Şirketin büyük ölçüde normalleştiğini düşünüyoruz, ancak hem yerel politikalar hem de küresel arz fazlası risklerinin devam ettiğini görüyoruz, bu nedenle tavsiyemizi “nötr” olarak belirliyoruz. Hisselerin yaklaşık 4,9x 2024 tahmini FAVÖK üzerinden işlem gördüğünü belirtmek isteriz.”

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Bilanço Nedir? Bilanço Analizi Nasıl Yapılır?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın