borsa-istanbul-borsa-egitimi

BORSA İSTANBUL’DA 5 ŞİRKET SERMAYE ARTTIRIMINA GİDİYOR

Borsa İstanbul’da 5 Şirket, SPK Onayıyla Sermaye Artırımına Gidiyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan son haftalık bildiride, Borsa İstanbul’da işlem gören 5 önemli şirketin sermaye artırım başvurularının onaylandığı duyuruldu. İşte bu şirketlerin sermaye artırımına ilişkin detaylar:

sermaye arttırımı

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KLKIM)

Kalekim Kimyevi Maddeler, mevcut sermayesini %300 artırarak 460.000.000 TL’ye çıkaracak. Bu bedelsiz sermaye artırımı iç kaynaklardan karşılanacak.

Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERCN)

Mercan Kimya, mevcut sermayesini %200 artırarak 190.370.946 TL’ye çıkaracak. Bu önemli bedelsiz sermaye artırımı da iç kaynaklardan karşılanacak.

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CIMSA)

Çimsa Çimento, mevcut sermayesini %600 artırarak 945.591.094 TL’ye yükseltecek. Bu büyük bedelsiz sermaye artışı da iç kaynaklarla finanse edilecek.

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IZFAS)

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş., mevcut sermayesini artırmak için özel bir yol izliyor. İhraç edilecek paylar, Birim YILMAZ ve Vahap YILMAZ’a tahsisli olarak satılacak.

Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları A.Ş. (KUVVA)

Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları A.Ş., sermaye artırımını tamamıyla tahsisli bir şekilde gerçekleştirecek. Bu sermaye artırımının özel şartları, Veysi Kaynak ve Şule Kaynak için de belirlendi.

SPK, bu sermaye artırımlarının finansal piyasa düzenlemelerine uygunluğunu denetleyerek onaylamış ve yatırımcıların haklarını koruma amacıyla çeşitli kısıtlamalar getirmiştir.

Bu gelişmeler, şirketlerin büyüme ve gelişme stratejilerini desteklemek için sermaye artırımına gitmelerinin bir örneği olarak öne çıkmaktadır.

 

En Popüler:  Morgan Stanley'nin Yapay Zekâ Odaklı 5 Hisse Tavsiyesi - 2023
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın