borsa-istanbul-borsa-egitimi

Borsa İstanbul’da Yabancı Yatırımcıların Durumu Değişiyor mu?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, JP Morgan genel merkezinde düzenlenen Yatırımcı Günü etkinliğinde, 200 yatırım kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen bir sunumda Türkiye’nin kararlı bir şekilde dezenflasyona ulaşma hedefine odaklandığını belirtti. TL mevduatındaki artış, cari açık ve rezervlerdeki iyileşme, enflasyon beklentilerinde ve ana eğilimdeki düşüş gibi olumlu gelişmeler de sunumda vurgulandı.

Öte yandan, geçtiğimiz hafta yurt dışında yerleşik kişilerin 299,7 milyon dolarlık hisse senedi sattığı açıklandı. Yabancı yatırımcılar, 9 haftadır süregelen alım trendine ara vermiş oldu.

Bu gece, Moody’s’in Türkiye’nin not görünümü kararını açıklaması bekleniyor. Daha önce Fitch ve S&P’nin “durağan”dan “pozitif”e çevirdiği not görünümü, Borsa İstanbul’daki yabancı yatırımcı oranının eski günlerine dönüşü etkileyebilir.

Bu önemli gelişmelerin BIST üzerindeki yabancı yatırımcı oranını ne yönde etkileyeceği, yakından takip edilecek konular arasında bulunuyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  TCMB Enflasyon Tahminini Korudu
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın