analistlerin-yazilim-sektoru-tavsiyeleri

BU HAFTA BORSA’DA NELER OLACAK?

9 Ekim – Pazartesi

Volatilite – Virgin Galactic (SPCE) ve Replimune Group (REPL) opsiyonlarında normalden daha yüksek hacimler görülüyor. Öte yandan Fisker (FSR), Biopharma (TBPH), Novavax (NVAX) ve Bowlero (BOWL) gibi şirketlerde “short” (kısa) pozisyonlar arttı.

Birkenstock’un Halka Arzı Bekleniyor

Alman premium ayakkabı markası Birkenstock’un “BIRK” sembolüyle halka arzı fiyatlandırılacak ve hafta içinde işlem görmeye başlayacak. Şirket, 9,2 milyar dolarlık bir değerlemeyi hedefliyor. Bu, Birkenstock’u ayakkabı sektöründe Nike (NKE) ve Deckers Outdoor (DECK) gibi büyük oyuncuların ardından üçüncü sıraya taşıyabilir.

10 Ekim – Salı

Bilanço Açıklamaları – PepsiCo (PEP), Neogen (NEOG) ve Azz (AZZ) çeyrek dönemlik rakamlarını açıklayacak.

Amazon Prime Big Deal Days

Amazon (AMZN), iki günlük Prime Big Deal Days alışveriş etkinliğini düzenleyecek. Analistler, bu etkinliğin yanı sıra Target (TGT), Walmart (WMT) ve Best Buy’ın (BBY) rakip promosyonlarının genel e-ticaret satışlarına önemli destek sağlayacağını öngörüyor.

Adobe Yatırımcı Etkinliği

Adobe (ADBE), bir yatırımcı etkinliği düzenleyecek ve şirketin yapay zeka konusundaki faaliyetlerini vurgulaması bekleniyor. Diğer şirketler arasında Rayonier Advanced Materials (RYAM), Planet Labs (PL) ve HP (HPQ) de yatırımcı etkinlikleri düzenleyecek.

TSİ 16.30 – Atlanta FED Başkanı’nın Konuşması

Atlanta FED Başkanı Raphael Bostic, American Bankers Association’ın (ABA) yıllık etkinliğinde ABA’nın baş politika yetkilisi Naomi Camper ile ABD ekonomik görünümünü ele alacak.

borsada-neler-olacak

11 Ekim – Çarşamba

Şirket Etkinlikleri

HashiCorp’un (HCP) Finansal Analist Günü etkinliği yanı sıra Lamb Weston’ın (LW) Yatırımcı Günü, Longboard Pharmaceuticals’ın (LBPH) Yatırımcı ve Analist Günü, Worthington Industries’ün (WOR) Yatırımcı ve Analist Günü ve FRP Holdings’in (FRPH) Yatırımcı Günü etkinlikleri düzenlenecek.

TSİ 15.30 – Üretici Enflasyonu (ÜFE) Verisi Açıklanacak

Eylül ayı üretici enflasyonu (ÜFE) verisi açıklanacak.

En Popüler:  Tofaş (TOASO) 3. Çeyrekte 12,46 Milyar TL Net Kar Açıkladı

TSİ 21.00 – FED Toplantı Tutanakları

FED’in eylül ayı toplantısının tutanakları yayınlanacak.

12 Ekim – Perşembe

Bilanço Açıklamaları – Fastenal (FAST), Delta Air Lines (DAL), Walgreens Boots Alliance (WBA) ve Domino’s Pizza (DPZ) bilanço açıklayacak.

Dun & Bradstreet Etkinliği

Dun & Bradstreet (DNB), Power of Data + Generative AI Summit etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bu toplantıda, veri ve yapay zeka alanında önde gelen isimler de yer alacak.

TSİ 15.30 – Tüketici Enflasyonu (TÜFE) Verisi

Eylül ayı tüketici enflasyon (TÜFE) verisi yayınlanacak.

TSİ 15.30 – iRobot Hissedar Oylaması

iRobot (IRBT) hissedarları, Amazon’un (AMZN) şirketi hisse başına 51,75 dolarlık satın alma planına ilişkin oylama yapacak.

 

13 Ekim – Cuma

Bilanço Açıklamaları – UnitedHealth (UNH), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), BlackRock (BLK), Progressive (PGR) ve Citigroup (C) bilanço açıklayacak.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın