bu-hafta-temettu-dagitacak-sirketler

23 Ekim Haftası Temettü Dağıtacak Şirketler

Yatırım portföyünüze temettü kazancı eklemek isteyenler için bu haftanın önerdiği temettü hisseleri işte burada:

Dell Technologies (DELL): Bu haftanın en popüler temettü hisselerinden biri teknoloji devi Dell (DELL). Yıllık %2,25 temettü verimine sahip olan şirket, bilişim teknolojileri donanımı, yazılımı ve servis çözümleri sunan yan kuruluşları aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Dell’in faaliyet alanları arasında altyapı çözümleri, istemciler, sunucular, ağ iletişimi ve depolama yer alıyor.

Lowe’s (LOW): Evini güzelleştirmek ve tadilat yapmayı sevenler için ABD’nin perakende devi Lowe’s (LOW), yıllık %2,31 temettü verimine sahip. Şirket, ev geliştirme ürünlerini perakende olarak satıyor ve ürün yelpazesi bakım, onarım, tadilat, ev dekorasyonu ve mülk bakımı için birçok seçenek sunuyor.

bu-hafta-temettu-dagitacak-sirketler

Celanese (CE): Teknoloji sektörünün güçlü ancak pek popüler olmayan temettü hisselerinden biri olan Celanese (CE), yıllık %2,43 temettü verimine sahip. Şirket, teknoloji ve özel mühendislik ürünleri sunmakla birlikte finans, bilgi teknolojileri, insan kaynakları ve finansman gibi alanlarda da faaliyet gösteriyor. 1918 yılında kurulan bu köklü şirketin merkezi Teksas’ta bulunuyor.

Energy Transfer (ET): Doğal gaz boru hatları ve depolama tesisleri işleten Energy Transfer (ET), yıllık %8,93 temettü verimine sahip. Şirketin Teksas ve Oklahoma’da iki doğal gaz depolama tesisi bulunuyor ve elektrik tesislerine, enerji santrallerine ve yerel dağıtım şirketlerine doğal gaz sağlıyor.

Ex-Date (Hak Ediş) Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri: Temettü kazanmak için şirketlerin belirlediği hak ediş tarihine kadar ilgili hisse senetlerini portföyünüzde bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Temettü Verimi Nedir? Bir şirket temettü ödediğinde, bu ödemenin hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı ise bir yıl içinde ödenen toplam net temettü miktarının hisse fiyatına oranını ifade eder. Şirketler temettü ödemelerini yıl içinde toplu veya taksitler halinde yapabilirler. Çeyreklik temettü ödemeleri yıllık temettü miktarının çeyreği kadarını, aylık temettü ödemeleri ise yıllık temettü miktarının on ikide birini temsil eder.

En Popüler:  Borsa İstanbul'da Bugün - Günlük Bülten 26 Mart

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın