dolar-euro-borsa-egitimi

Dolar 32 Lira, Euro 35 Lira Seviyelerinde

Döviz Kurlarında Yeni Rekorlar: Dolar 32 Lira, Euro 35 Lira Seviyelerinde

Yeni hafta, döviz kurlarında yeni rekorlarla başladı. ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verisiyle desteklenen dolar endeksi, enflasyon rakamları öncesinde toparlanma sürecine girişiyor.

Dolar, geçen haftayı 31,9397 lira seviyesinde tamamladıktan sonra serbest piyasada bugüne 32,0020 lira ile yeni bir zirvede başladı. Euro ise geçen haftayı 34,9783 lira ile rekor seviyede sonlandırdıktan sonra bu haftanın ilk işlem gününde 35,0830 liradan işlem gördü.

dolar-euro-borsa-egitimi

Dolar Endeksi Zorlanıyor

ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında değerlendiren dolar endeksi, geçtiğimiz haftanın son gününde beklentilerin üzerinde gelen istihdam verisiyle desteklenerek 102,683 seviyesinden işlem gördü. Ancak bu seviye hala geçen ayın 104 seviyelerinin oldukça altında bulunuyor.

Bu hafta, Fed’in mart toplantısı öncesinde enflasyon verisi yakından takip edilecek. Saxo Markets analistleri, istihdam verisinden gelen “güvercin eğilimli sinyaller” sonrasında, “Doların fiyat hareketinin iki yönlü olduğunu ancak piyasaların şu anda Fed’in faiz indirimlerine odaklandığını ve açıkça yukarı yönlü bir ivme göstermediğini” belirtiyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Ege Gübre Sanayi (EGGUB), Sermaye Artırımında 150% Oranında Büyüme Kararı Aldı
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın