dolar-yeni-rekor

Dolar ve Euro, Tarihi Zirvelerde Güç Kazanmaya Devam Ediyor

Dolar ve Euro, Tarihi Zirvelerde Güç Kazanmaya Devam Ediyor

Döviz kurları, yeni haftaya oldukça güçlü bir başlangıç yaparak yükseliş eğilimini sürdürüyor. Küresel piyasalarda ise dolar endeksi, Federal Rezerv’in gelecek yıl faiz indirimlerine başlama olasılığına karşı direnç göstermeye çalışıyor.

Dünü 29,0935 lira seviyesinden tamamlayan dolar, serbest piyasada güne 29,0620 lira seviyesinden başladıktan sonra TSİ 11.30’da 29,1202 lira seviyesinden işlem gördü. Euro ise dünü 31,9629 lira seviyesinde tamamlamış ve yükselişini sürdürerek 31,9692 lira ile 32 lira civarında seyrediyor.

dolar-euro

Dolar Endeksi, Faiz İndirimi Beklentileriyle Başa Çıkmaya Çalışıyor

ABD para birimini altı farklı para birimi karşısında ölçen dolar endeksi, Federal Rezerv yetkililerinin gelecek yıl para politikası hakkındaki açıklamalarıyla birlikte piyasalardaki faiz indirimi beklentilerine karşı 0,08% artışla 102,218 seviyesinde işlem görüyor.

Geçen hafta Federal Rezerv yetkililerinin yaptığı açıklamalar, piyasalarda mart ayında ilk faiz indirimine yönelik %69’luk bir beklenti oluşturdu. Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, faiz indirimlerinin ekonominin performansına bağlı olacağını belirtirken, Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, gelecek yılın ikinci yarısında iki faiz indirimi beklediğini söyledi.

Capital.com analisti Kyle Rodda, “Fed’in ya erken bir zamanda gevşeme riskini kabul etmesi ya da sıkılaşma hamlelerini sürdürerek piyasalarda dalgalanmaya neden olması gerekiyor.” şeklinde değerlendiriyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  INSTACART HALKA ARZI HAKKINDA HER ŞEY!
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın