Gıpta halka arzı hakkında bilmeniz gerekenler

GIPTA HALKA ARZI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Gıpta Ofis Kırtasiye Halka Arzı Hakkında Önemli Bilgiler

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri’nin halka arz süreciyle ilgili temel bilgiler aşağıda sunulmaktadır:

Gıpta Ofis Kırtasiye’nin Ana Faaliyetleri Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri, 1984 yılında kurulan bir şirkettir ve temel faaliyet alanları kırtasiye, promosyon ve ambalajdır. Şirket, özellikle kırtasiye ürünleri sektöründe üretim ve ticaret faaliyetlerine odaklanmıştır. Kırtasiye sektörü, içinde birçok alt sektörü barındıran geniş bir alandır ve kağıt ürünlerinden bilgisayar malzemelerine kadar farklı ürünleri içerir.

Son yıllarda, Türkiye’de kırtasiye ürünleri satan küçük perakende dükkanlarının sayısında azalma yaşanmıştır. Bunun nedeni, büyük indirim marketlerinin bu ürünleri satmaya başlamasıdır. Bu durum, kırtasiye perakendecilerinin ürün yelpazesini genişletmelerini ve daha büyük mağazalar açmalarını teşvik etmiştir. Şu anda, kırtasiye mağazalarında okul, ofis ve hobi ürünlerinin yanı sıra kültür kitapları, oyuncaklar, hediyelik eşyalar ve sanatsal ürünler gibi geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.

Gıpta Ofis Kırtasiye Halka Arz Fiyatı Gıpta Ofis Kırtasiye hisseleri, halka arz edilecek fiyatıyla 20,90 TL’den sunulacak.

Halka Arz Tarihi Gıpta Ofis Kırtasiye’nin halka arz tarihi 6-7-8 Eylül 2023 olarak belirlenmiştir. Halka arz için talep toplama süresi ise 3 gün olarak planlanmıştır.

Halka Arz Sembolü ve Büyüklüğü Şirketin hisse senetlerinin sembolü “GIPTA” olacak ve halka arzın büyüklüğü 836 milyon TL olarak açıklanmıştır.

Halka Açıklık Oranı Gıpta Ofis Kırtasiye’nin halka arz açıklık oranı %30,30’dur ve toplamda 40 milyon adet lot dağıtılacaktır.

Halka Arz Dağıtım Metodu Gıpta Ofis Kırtasiye’nin halka arzı eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilecektir.

Şirket Ortakları Gıpta Ofis Kırtasiye’nin ana ortakları 4 şirkettir. Şirket paylarının dağılımı şu şekildedir: CPR Enerji (%39,25), Bilge Grup Kağıtçılık (%45,60), Nazım Pınar (%8) ve diğer ortaklar (%7,15).

En Popüler:  Kuzu Grup GYO Halka Arz Ediliyor İşte Kuzu Grup GYO Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Finansal Durum Şirketin finansal performansı son derece güçlüdür. Son verilere göre, 2022 yılında şirketin hasılatı bir önceki yıla göre %343 artarak 678,3 milyon TL’ye yükselmiştir. Brüt kar ise aynı dönemde 191,4 milyon TL olarak kaydedilmiştir.

Fiyat İstikrarı ve Kullanım Alanları Gıpta Ofis Kırtasiye, halka arz sonrası ilk bir yıl boyunca ihraççı pay satışı veya ortaklar tarafından pay satışı yapmayacak ve fiyat istikrarı planlanmaktadır. Halka arzdan elde edilen gelirler, şirketin büyüme stratejilerini desteklemeyi, kurumsallaşmayı, bilinirliği artırmayı ve şirketin kurumsal kimliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Gıpta Ofis Kırtasiye, kaynakların kullanımını aşağıdaki gibi planlamaktadır:

  • %35-40: Yurt içi üretim kapasitesinin artırılması için makine alımı, çatı güneş enerjisi yatırımı ve ilave fabrika inşaatı.
  • %40-45: İşletme sermayesi finansmanı.
  • %25-30: Finansal borç ödemeleri.

Gıpta Ofis Kırtasiye, halka arz sonucu elde edilecek gelirlerle şirketin büyüme ve gelişme stratejilerini desteklemeyi ve sektördeki lider konumunu sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Her gün düzenli endeks ve hisse senedi analizleri ile finansal piyasalarda yalnız kalmayın. ENG Capital desteğini her zaman yanınızda hissedin. 

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın