truist-logo

Güneş Enerjisi Hisse Senetlerindeki Düşüş, Yatırımcılara Fırsat Sunuyor – Truist

Ev tipi güneş paneli hisseleri, bir süredir zorlu günler yaşamaktadır ve Truist analistlerine göre, güneş enerjisi sektöründeki bu dip, 2024’te iki hisse için güneşli günlerin yaklaştığı anlamına gelebilir.

Truist analistleri, Joran Levy liderliğinde, bu yılın faiz indirimleriyle desteklenebilecek Sunno Energy (NOVA) ve Enphase Energy (ENPH) hisselerinin boğa (artış beklentisi) patikasına girdiğini düşünüyor. Levy, her iki hissenin notunu da “AL” seviyesine taşıdı.

Levy’nin Sunnova için belirlediği 18 dolarlık hedef fiyatı, mevcut seviyelerden %70’in üzerinde bir yükseliş potansiyelini ima ediyor. Analiste göre, güneş paneli üreticisi Sunnova’nın 2023 yılında 145 bin müşteriye ulaşması bekleniyor.

truist-logo
gunes-enerjisi-hisseleri

Levy, geçtiğimiz yıl %32 değer kaybeden Sunnova’nın, yönetimin “2024 görünümüne yönelik güçlü beklentiler sunması durumunda” hisselerde bir ralli potansiyeli gördüğünü belirtiyor:

“Ev tipi güneş paneli üreticilerindeki yüksek volatilitenin henüz sona ermediğini düşünsek de, Fed’in faiz indirimlerinin başlamasıyla sektörün kademeli bir toparlanmaya girmesini ve istikrar kazanmasını bekliyoruz. Sunnova’nın da bu süreçte cazip bir pozisyonda olduğuna ve hisselerinin yükselebilecek bir konuma eriştiğine inanıyoruz.”

Öte yandan, güneş paneli invertörü üreticisi Enphase’in hisselerindeki mevcut dip hareketinin hâlihazırda fiyatlandığını düşünen Levy, hisse için 145 dolarlık bir hedef fiyat belirledi. Bu da ENPH’nin önümüzdeki 12 ay içinde %35 yükselebileceği anlamına gelmektedir.

Enphase, işgücünde agresif kesintilere gitmekte ve Truist’e göre, bu hamleler, güneş enerji sektöründeki aşağı yönlü ivmeye rağmen şirketin marj yapısını korumasına yardımcı olacaktır.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  İş Bankası'nın 150% Bedelsiz Sermaye Artırımı Onaylandı!
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın