günün-ekonomi-haberleri-borsa-egitimi

Günün Ekonomi – Finans Haberleri

Günün Ekonomi Gelişmeleri

27 Şubat 2024 tarihinde, hem yurt içinde hem de yurt dışında yaşanan ekonomik gelişmeler ve izlenecek ekonomik takvim şu şekilde:

Türkiye’den Haberler:

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü %0,19’luk bir artışla 9.351,44 puandan açtı.
  • Bankacıların tahminlerine göre, Merkez Bankası (TCMB) net rezervleri geçen hafta yaklaşık olarak 6 milyar dolar azaldı.
  • Hizmet ihracatı, geçen yıl %12,3’lük bir artışla 100 milyar doları aşarak rekor seviyeye ulaştı.
  • Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM), mevsimsel ve takvim etkilerinden arındırılmış verilere dayanarak 2023’ün dördüncü çeyreğinde Türkiye ekonomisinin bir önceki çeyreğe göre %0,5 oranında küçüleceğini öngördü.
günün-ekonomi-haberleri-borsa-egitimi
günün-ekonomi-haberleri-borsa-egitimi

Dünya Genelinden Haberler:

  • Bitcoin, 2021’in sonlarından bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Yeni Federal Rezerv üyesi Schmid, faiz indiriminde sabırlı olunması gerektiğini vurguladı.
  • JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’a göre ticari gayrimenkul sektöründeki zorluklar, ABD’nin resesyon riskinden kaçındığı sürece yönetilebilir seviyede.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G20 zirvesinde ABD ekonomisinin küresel ekonomik dayanıklılığın temel itici gücü olduğunu belirtmeyi planlıyor.
  • Altı ay önce Kansas City Federal Rezerv Başkanlığı’na atanan Jeffrey R. Schmid, ilk önemli konuşmasında Fed Başkanı Jerome Powell ve diğer üyelerin açıklamalarını destekledi.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Hisse Senedi Nedir? Hisse Senedi Çeşitleri Nelerdir?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın