endeks-borsa-egitimi

Katılım Endeksine Uygun 5 S&P Hissesi !

Döviz bazında temettü ödemeleri, yatırımcılar için cazip bir gelir kaynağı oluşturur ve uzun vadeli portföylerde tercih edilen bir strateji haline gelmiştir. Bu noktada, ABD hisse senetleri, temettü yatırımcılığında önemli bir rol oynamaktadır.

Yüksek temettü verimi sağlayan hisseler, düzenli gelir akışı sağlama potansiyeliyle dikkat çeker. Ancak, temettü getirisi yüksek olan hisselerin riskleri ve sürdürülebilirlikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

katilim-endeksine-uygun-hisse

⚠️ En yüksek temettü verimine sahip hisseler bazen daha büyük riskler taşıyabilir veya sürdürülemez temettü ödemelerine yol açabilir. Bu nedenle, temettü yatırımı yaparken sadece rakamlara odaklanmak yerine derinlemesine bir analiz yapmak önemlidir.

Katılım endeksi kriterlerine uygun şirketleri araştıran yatırımcılar için S&P Yüksek Verimli Temettü Aristokratı Şeria Endeksi gibi endeksler önemli bir referans olabilir. Bu endeks, katılım kriterlerine uyan ve son 20 yıldır düzenli temettü ödeyen şirketleri içermektedir.

Temettü endeksi, 2020 yılından bu yana S&P 500 Şeria Endeksi’nden pozitif bir ayrışma göstermektedir. Bu durum, yatırımcılara uzun vadeli karlılık ve güvenilir temettü ödemeleri konusunda ek bir güvence sunabilir.

İşte S&P Yüksek Verimli Temettü Aristokratı Şeria Endeksi’nde hacmi yüksek olan 5 hisse :

  1. CHEVRON
  2. EXXONMOBİL
  3. KİMBERL-YCLARK
  4. 3M
  5. ALBEMARLE

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Borsa Öğrenmek İstiyorum *2024
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın