kontrolmatik-borsa-egitimi

KONTR, Dev Enerji Depolama Tesisine Yatırım Yapıyor!

Kontrolmatik Teknoloji, Dev Enerji Depolama Tesisine Yatırım Yapıyor

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR), Progresiva Enerji Yatırımları ile Harbin Electric International Company iş birliğiyle Türkiye’nin ilk GWh kapasiteli enerji depolama tesisi ve Tekirdağ’da bulunan 875 milyon kWh saat üretim kapasiteli Rüzgar Enerji Santrali’ni hayata geçireceğini duyurdu.

Türkiye’nin Enerji Depolama Kapasitesini Artıracak Dev Bir Proje

KONTR’un grup şirketi olan Progresiva ve Çin merkezli Harbin Electric International Company arasında gerçekleştirilecek bu iş birliğiyle Türkiye’nin enerji depolama kapasitesini artıracak önemli bir adım atılacak. Bu dev projede, Progresiva Yatırımcı, HEI EPC Ana Yüklenicisi, Pomega Depolama Sistemleri Alt Yüklenicisi ve Kontrolmatik Elektrik ve İnşaat Alt Yüklenicisi olarak görev alacak.kontrolmatik-borsa-egitimi

Yatırım İçin 300 Milyon Dolarlık Finansman Sağlanacak

Proje için HEI aracılığıyla Çin’den 300 milyon dolarlık finansman sağlanacak. Türkiye’nin enerji altyapısına önemli katkılar sağlayacak olan bu yatırım, yerli depolama sistemlerini Kontrolmatik’in bağlı şirketi Pomega tarafından temin edilecek.

2025’te Devreye Alınacak Dev Depolama Tesisinde Rüzgar Enerji Santrali de Bulunacak

Planlara göre, 1 GWh kapasiteli depolama tesisi ve 250 MW’lık bir Rüzgar Enerji Santrali’nin 2025 yılında devreye alınması hedefleniyor. Projenin ayrıntılarına göre, 50 adet 5 MW’lık rüzgar türbini ve 1 GWh depolama kapasitesi bulunacak.

Kontrolmatik Teknoloji’nin KAP açıklamasına göre, bu projenin Türkiye’nin enerji üretimi ve ihracat potansiyeline önemli katkılar sağlaması bekleniyor. Aynı zamanda, ulusal karbon emisyonlarının azaltılmasına da büyük bir destek sağlanması amaçlanıyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Yatırım Eğitimi *2023
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın