kuzey-boru-halka-arzi

Kuzey Boru A.Ş. Halka Arzı Hakkında Her Şey !

Kuzey Boru A.Ş. Halka Arzı Detayları – 2023

Kuzey Boru A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan halka arz süreciyle yatırımcılara kapılarını açıyor.

Şirketin Faaliyet Alanı ve Portföyü

Kuzey Boru A.Ş., altyapı ve üst yapı için boru ve ek parçaların üretimi, pazarlanması, satışı ve bu alanda mühendislik hizmetleri sunma misyonuyla faaliyet göstermektedir.

Halka Arz Fiyatı ve Sembolü

Kuzey Boru A.Ş. hisseleri, halka arz fiyatı olarak 36,20 TL üzerinden yatırımcılara sunulacak. Şirketin borsa sembolü “(KBORU)” olacak.kuzey-boru-halka-arzi

Halka Arz Büyüklüğü ve Açıklık Oranı

Halka arzın toplam büyüklüğü 868,8 milyon TL olarak belirlenmiştir. Kuzey Boru A.Ş.’nin halka açıklık oranı %24’tür ve toplamda 24 milyon adet lot dağıtılacaktır.

Katılım Endeksine Uygunluk ve Dağıtım Şekli

Şirketin katılım endeksine uygunluğu henüz açıklanmamıştır. Halka arz, taslak izahnameye göre eşit dağıtım prensipleri doğrultusunda gerçekleşecektir.

Şirketin Ortaklık Yapısı ve Finansal Durumu

Kuzey Boru A.Ş.’nin hisselerinin %40’u Mustafa Topgaç’a, %40’ı Bülten Karaman’a, %20’si ise Demet Karaman’a aittir. Şirketin 2023/6 dönemine ait hasılatı 555,7 milyon TL, brüt kârı 143,5 milyon TL olarak kaydedilmiştir. 2022 yılında ise toplam hasılat 787,7 milyon TL, brüt kâr ise 212,6 milyon TL olmuştur. 2021 yılında toplam hasılat 226,4 milyon TL, brüt kâr ise 48,9 milyon TL’dir.

Fiyat İstikrarı, Hedefler ve Kullanılacak Gelirler

Halka arz sonrasında 30 gün boyunca fiyat istikrarı uygulanacaktır. Şirket, elde edilen geliri %50-60 oranında Malatya CTP yatırımının finansmanına, %40-50 oranında kısa vadeli borçların azaltılmasına ve işletme sermayesine yönlendirmeyi hedeflemektedir.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

En Popüler:  Lira, Dolar Karşısında Güç Kazanmaya Devam Ediyor

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın