magen-sermaye-arttirimi

MAGEN 187,80% Bedelsiz Sermaye Arttırımına Gidiyor!

Margün Enerji (MAGEN) Yatırımcılara Büyük Fırsat: %187,80 Bedelsiz Sermaye Artışı ve Detaylar!

Margün Enerji (MAGEN), büyüme hedeflerine güçlü bir adım atarak şirket sermayesini 410 milyon TL’den başlayarak gerçekleştireceği %187,80 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı ile 1,18 milyar TL’ye yükseltecek. Bu önemli finansal değişiklik, bölünme gününe kadar MAGEN hisselerini portföyünde bulunduran tüm yatırımcıları kapsayacak şekilde planlanmıştır.

magen-sermaye-arttirimi

Bedelsiz sermaye artırımından yararlanmak isteyen yatırımcılar, bölünme sonucunda hisse başına düşen miktarın artışıyla avantaj elde edecekler. Örneğin, 100 lotu bulunan bir yatırımcının portföyü 287.8 lota yükselecek, bu da yatırımcılara daha fazla hisse sahibi olma imkanı sunacak.

Bölünme sonrasında Margün Enerji’nin hisse fiyatı, düzeltilmiş pay fiyatı olan 17,72 TL’den işlem görmeye başlayacak, bu da yatırımcılara uygun fiyatlı bir giriş fırsatı sunabilir.

Margün Enerji (MAGEN) bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayını 22 Kasım 2023 tarihinde aldı. Şirket, bölünme tarihini ise 29 Kasım 2023 olarak duyurdu. Bu önemli tarihler, yatırımcıların takibinde olacak ve şirketin değerine dair beklentileri şekillendirecektir.

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Borsa İstanbul'da Bugün - Günlük Bülten 26 Mart
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın