mega-metal-halka-arzi

Mega Metal Halka Arzı Hakkında Her Şey !

Mega Metal San. ve Tic. A.Ş. Halka Arzında Detaylar – 2023

Mega Metal San. ve Tic. A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan halka arz sürecine giriş yapıyor.

Şirketin Faaliyet Alanı ve Pozisyonu

Mega Metal San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’nin önde gelen bakır tel üreticilerinden biridir. 30 yılı aşkın süredir Kayseri’de oksijensiz elektrolitik bakır tel üretimine liderlik etmektedir. Şirket, yıllık 48 bin ton kurulu kapasitesi ile süper ince bakır tel üretiminde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri konumundadır.

Halka Arz Fiyatı ve Sembolü

Mega Metal San. ve Tic. A.Ş. hisseleri, halka arz fiyatı olarak 28,30 TL üzerinden yatırımcılara sunulacak. Şirketin borsa sembolü “(MEGMT)” olacak.

Halka Arz Büyüklüğü ve Açıklık Oranı

Halka arzın büyüklüğü 1,7 milyar TL olarak duyurulmuş olup, şirketin halka açıklık oranı %22,64’tür. Toplamda 9 milyon 750 bin adet lot dağıtılacaktır.

mega-metal-halka-arzi

Katılım Endeksine Uygunluk ve Dağıtım Şekli

Şirketin katılım endeksine uygunluğu henüz açıklanmamıştır. Halka arz, taslak izahnameye göre eşit dağıtım prensipleri doğrultusunda gerçekleşecektir.

Şirketin Ortaklık Yapısı ve Finansal Durumu

Mega Metal San. ve Tic. A.Ş.’nin ortaklık yapısı şu şekildedir: Cüneyt Ali Turgut (%50), Abdullah Turgut (%30), Fatma Turgut (%10), Mehmet Emin Turgut (%5), İhsan Ahmet Turgut (%5). Şirketin 2022 yılı hasılatı 8,8 milyar TL, brüt kârı ise 681,1 milyon TL’dir. 2021 yılında toplam hasılat 4,2 milyar TL, brüt kâr ise 356,4 milyon TL olmuştur. 2020 yılında ise toplam hasılat 2 milyar TL, brüt kâr ise 187,8 milyon TL’dir.

Fiyat İstikrarı, Hedefler ve Kullanılacak Gelirler

Halka arz sonrasında 30 gün boyunca fiyat istikrarı uygulanacaktır. Mega Metal San. ve Tic. A.Ş., elde edilecek geliri %30 inorganik büyüme stratejileri, %20 organik büyüme stratejileri, %10 yenilenebilir enerji yatırımları, %30 ham madde tedariği ve işletme sermayesi, %10 finansal borç ödemeleri için kullanmayı hedeflemektedir.

En Popüler:  Whale Hunter Telegram Sinyal Botu *2024

 

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın