moodys

Moody’s, 2024’te Türkiye’yi İlk Sıraya Koymaya Hazırlanıyor

Moody’s, 2024’te Türkiye’yi İlk Sıraya Koymaya Hazırlanıyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu 2024 yılında gözden geçirmek üzere iki önemli tarih belirledi.

Moody’s, Türkiye için ilk değerlendirme raporunu 12 Ocak 2024 tarihinde yayımlayacak. Bu, kurumun 2024 yılındaki ilk kapsamlı değerlendirmesi olacak. İkinci rapor tarihi ise 19 Temmuz 2024 olarak planlandı.

moodys

15 Aralık’ta Değerlendirme Yapılmamıştı

Kurum, 15 Aralık 2023’te Türkiye için öngörülen değerlendirme raporunda herhangi bir kredi notu değerlendirmesi yapmamıştı.

Sonraki değerlendirmesinde, kurum, Türkiye’nin kredi notu görünümünün “durağan” olduğunu vurgulayarak, “Sıkı parasal duruşun devam etmesi ve ücret anlaşmalarının Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyonu önemli ölçüde düşürme hedefiyle uyumlu olması durumunda, görünüm pozitife çevrilebilir” ifadelerini kullandı.

Moody’s’in Türkiye için kredi notu şu anda ‘durağan’ görünümde ve ‘B3’ seviyesinde bulunuyor. B3 notu, ‘Yüksel Spekülatif Düzey’de konumlanırken, yatırım açısından ‘Düşük Düzey’e denk gelmektedir.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  ABD Piyasaları Zayıf Bir Başlangıç Yaptı
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın