agrotech-halka-arzi-hakkinda-her-sey

Moody’s, Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) Kredi Notunu Açıkladı!

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) önemli bir açıklama yayınladı. Bu açıklamada, dünyaca tanınmış bir kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody’s’in son kredi notu raporundan bahsedildi.

Moody’s’ten THYAO için Kredi Notu Değerlendirmesi

Gelinen noktada, Moody’s, Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) için B3 (Stabil) olarak belirlediği bir kredi notunu açıkladı. Bu not, ülkenin genel kredi notuyla paralel bir seviyede bulunuyor.

thyao-kredi-notu

Daha Önceki Değerlendirmeler Neler Söylüyordu?

Daha önceki kredi derecelendirme kuruluşlarının değerlendirmelerine göre, S&P, Türk Hava Yolları’nın kredi notunu “B” seviyesinde teyit ederek not görünümünü Türkiye’nin not görünümüyle benzer bir şekilde “Negatif”ten “Stabil”e yükseltmişti. Bir diğer önemli derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings de aynı şekilde kredi notunu “B+” olarak belirleyerek not görünümünü “Negatif”ten “Stabil”e yükselttiğini açıklamıştı.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  HSBC GLOBAL HEDEF FİYATLARINI YÜKSELTTİ SOKM,MGROS,BIMAS
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın