Nvidia’nın Çıkışıyla Piyasalar Yükselişte

Nvidia’nın (NVDA) güçlü ikinci çeyrek sonuçları, S&P 500 ve Nasdaq Composite endekslerinin yükselmesine neden oldu. Yatırımcılar, çip üreticisi Nvidia’nın yapay zekâ alanındaki başarısını daha da görmekten memnun görünüyor.

Bugünün açılışında, Dow Jones endeksi 0.34%, S&P 500 endeksi 0.35% ve Nasdaq endeksi ise 0.26% artış gösterdi.

Gelişmeler Neler?

Nvidia’nın hisse değeri, şirketin beklentilerin üzerine çıkan ikinci çeyrek bilançosunu açıklamasının ardından %4 değer kazandı. Şirket yöneticileri, üçüncü çeyrek gelirlerinin 16 milyar doları aşarak yıllık bazda %170’lik bir artış göstereceğini tahmin ederek Wall Street tahminlerini aştı.

Bu, Nvidia’nın beklentilerin üzerinde gelen ikinci çeyrek bilançosu oldu. Mayıs ayında açıklanan ilk çeyrek sonuçları, yapay zekânın yılın ilk yarısında piyasadaki önemli bir etken olduğunu göstererek yatırımcı ilgisini artırdı. Bu durum, şirketin değerini 1 trilyon doların üzerine taşıyan bir etken haline geldi.

Analist Görüşleri

Wedbush Securities analisti Dan Ives, “Tüm teknoloji sektörü ve genel piyasa, Nvidia’yı yapay zekâ talebinin en iyi göstergesi olarak bekliyordu ve açıklanan sonuçlar ve tahminler, teknoloji sektörünün geri kalanı için dalgalanmalara neden olabilecek önemli bir gelişmeye işaret ediyor,” yorumunu yaptı.

Diğer Hisseler

Boeing (BA) hisseleri, tedarikçi Spirit AeroSystems (SPR) ile ilgili yeni bir üretim hatasının ortaya çıkmasının ardından 737 Max teslimatlarının gecikmesi haberiyle %2’den fazla değer kaybetti.

Splunk (SPLK) ise beklentilerin üzerinde bir bilanço açıkladığı için %12’nin üzerinde değer kazandı.

  • Her gün düzenli endeks ve hisse senedi analizleri ile finansal piyasalarda yalnız kalmayın. ENG Capital desteğini her zaman yanınızda hissedin.
    Fırsat analizlerden faydalanmak, finansal piyasalarda uzmanlaşmak için sizde ailemize katılın!Ücretsiz Borsa Eğitimi & Analiz Danışmanlık Telegram Kanalımız: https://t.me/enginerdebilanaliz

 

En Popüler:  ADRA GYO HALKA ARZI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER!
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın