Ofis Yem Gıda Halka Arz Ediliyor OFYEM Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! – 2023

Ofis Yem Gıda Halka Arz Ediliyor. Ofis Yem Gıda, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanan bir halka arz sürecine girmiştir.

Bu makalede, Ofis Yem Gıda’nın halka arz detaylarına ve şirketin faaliyetlerine odaklanacağız.

Diğer büyük halka arzlar arasında heyecanla beklenen HDM Çelik Boru Halka Arz ve Baydöner Halka Arz inceleme ve detay yazılarına linklerden ulaşabilirsiniz.

İçindekiler:

 1. Ofis Yem Gıda Ne İş Yapar?
 2. Ofis Yem Gıda Arz Fiyatı Ne Kadar?
 3. Ofis Yem Gıda Ne Zaman Halka Arz Olacak?
 4. Ofis Yem Gıda Borsa Kodu
 5. Ofis Yem Gıda Halka Arz Büyüklüğü
 6. Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?
 7. Ofis Yem Gıda Kimin?
 8. Ofis Yem Gıda Gelirlerinin Kullanım Yerleri
 9. Halka Arz Dağıtım Metodu
 10. Ofis Yem Gıda Ne İş Yapar?

Ofis Yem Gıda, karma yem sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu sektör, hububatlar, yağlı tohumlar ve diğer bitkisel ürünleri hayvan ihtiyaçlarına uygun formda işleyip hayvancılığın istifadesine sunan bir sektördür. Ofis Yem’in ürettiği yem ürünleri besi yemleri, süt yemleri, küçükbaş yemleri ve kanatlı yemlerini kapsamaktadır. 2020, 2021 ve 2022 yıllarında toplamda 572 bin, 651 bin ve 666 bin ton besi, süt, küçükbaş ve kanatlı yem üretimi gerçekleştirilmiştir.

Ofis Yem Gıda Halka Arz Ediliyor peki Ofis Yem Gıda Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Ofis Yem Gıda hisseleri 27,20 TL’den halka arz edilecektir.

Ofis Yem Gıda Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Ofis Yem Gıda halka arz tarihi 9-10-11 Ağustos 2023 olarak öngörülmektedir. Halka arz için talep toplama süresi 3 gün olacak.

Ofis Yem Gıda Sembolü Ne Olacak? Ofis Yem Gıda Borsa Kodu

Ofis Yem Gıda hisselerinin sembolü henüz belirlenmemiştir.

Ofis Yem Gıda Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

En Popüler:  Borsa Eğitimi Ve Önemi

Ofis Yem Gıda halka arzının büyüklüğü 618 milyon TL olarak açıklanmıştır.

Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Ofis Yem Gıda’nın halka arz açıklık oranı 15,56%’dır. Toplamda 27,7 milyon adet lot dağıtılacaktır.

Ofis Yem Gıda Kimin?

Ofis Yem Gıda şirketinin 7 ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının %20’si Galip Yeşilbaş’a, %20’si Salih Yeşilbaş’a, %15’i Ofis Holding’e, %12,50’si Bekir Taşkaldıran’a, %12,50’si Agah Mamaloğlu’na, %10’u Selim Yeşilbaş’a ve %10’u Muzaffer Daşkın’a aittir.

Ofis Yem Gıda Finansal Gücü

Şirketin yıllık dönemlere göre gelirleri şu şekildedir:

 • 2020 Yılı: 1,3 milyar TL
 • 2021 Yılı: 3,1 milyar TL
 • 2022 Yılı: 7,6 milyar TL

Ofis Yem Gıda’nın gelirleri 2020, 2021 ve 2022 yıllarında sırasıyla 1,29 milyar TL, 3,16 milyar TL ve 7,6 milyar TL olarak gerçekleşmiştir.

Şirketin brüt kâr marjında iyileşme görülmektedir. 2020 yılında %20 olan brüt kâr marjı, 2022 yılında %45 seviyelerine yükselmiştir.

Net kâr marjı ise 2020 ve 2021 yıllarında finansman giderleri nedeniyle zarar oluşmuştur. Ancak 2022 yılında katlanılan finansman giderine rağmen net kâr elde edilmiştir.

Ofis Yem Gıda’nın Taahhüt ve Fiyat İstikrarı Hedefleri

Şirket, halka arz sonrasında 1 yıl 6 ay boyunca ihraççı pay satışı yapmayacak ve 180 gün boyunca ortaklar tarafından pay satışı yapılmayacak. Ayrıca, herhangi bir satış, bedelli sermaye artırımı ve yeni halka arz yapılacağına dair açıklamalardan kaçınılacak. 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.

Halka Arz Gelirleri Nerede Kullanılacak?

Ofis Yem Gıda, sermaye artışı yoluyla elde edeceği halka arz gelirlerini şu şekilde kullanmayı planlamaktadır:

 • %50-60 ile finansal borçların kapatılması
 • %10-20 ile işletme sermayesine katkı
 • %15-20 ile yatırım harcamaları yapılması

Ofis Yem Gıda Halka Arzı Oransal mı Yoksa Eşit mi Olacak?

En Popüler:  Altın Değerini Arttırıyor: 2.100 Doların Üzerindeki Yükseliş ve Tahminler

Ofis Yem Gıda halka arzı eşit dağıtım şeklinde gerçekleşecektir.

Ofis Yem Ne Üretiyor?

Ofis Yem, sağlıklı beslenmenin temel taşlarından biri olan süt ve süt ürünleri konusunda da önemli bir rol üstleniyor. Süt yem grupları, özellikle inekler için özel olarak hazırlanmış dengeli bir besin formülasyonunu içerir. İyi bir süt yemi, ineklerin ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerini içerir. Bunlar protein, enerji, vitaminler ve minerallerdir.

Kanatlı yem grupları, özellikle tavuklar için özel olarak formüle edilmiş yemlerdir. Ofis Yem, kanatlıların ihtiyaçlarına uygun olarak protein, enerji, lif, vitamin ve mineral içeriklerini dengeleyerek en sağlıklı ve lezzetli ürünleri sunmayı hedefler. Kanatlı yemleri, hem et hem de yumurta üretimi amacıyla kullanılır. Sağlıklı bir tavuk yemi, etin lezzeti ve kalitesi kadar, yumurtaların besin değerini de etkiler.

Ofis Yem’in üretim felsefesi, sadece hayvan sağlığına değil, aynı zamanda çevre sağlığına da odaklanır. Sürdürülebilir ve çevre dostu üretim yöntemleri kullanarak, kaynakların etkin bir şekilde kullanılmasına ve atıkların minimum seviyeye indirgenmesine yardımcı olur. Bu yaklaşım, hem tüketici sağlığına hem de gezegenimizin geleceğine değer katar.

Ayrıca instagram hesabımdan da takip etmek için linkim: instagram.com/enginerdebil

Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın