petrol-fiyatlari-canlaniyor-boorsa-egitimi

Petrol Fiyatları Belirsizlik Sebebiyle Dalgalanıyor

Petrol Fiyatları, Kızıldeniz Gerilimi ve ABD Ekonomisine İlişkin Belirsizliklerle Dalgalanıyor

Petrol piyasası, hafta başında ABD ekonomisine dair artan temkinlilik ve Kızıldeniz’deki gerilimin arz üzerindeki potansiyel etkilerine yönelik endişelerle dalgalı bir seyir izliyor.

Brent petrolü, TSİ 17.10’da varil başına 76,30 dolardan işlem görerek %0,54’lük bir artış kaydetti. ABD ham petrolü ise varil başına 70,66 dolardan işlem gördü, ancak %0,40’luk bir düşüş yaşandı.

Petrol fiyatları, Kızıldeniz’de Husi isyancıların gemilere yönelik saldırıları sonrasında hafta başında yaklaşık 2 dolar civarında yükselmişti. Ancak, bu artışın gerisinde, Kızıldeniz’deki önemli su yollarının kapanma riski ve ticaretin olumsuz etkilenme ihtimali gibi faktörlere karşı duyulan endişeler bulunuyor.

petrol-fiyatlari-dalgalaniyor

Petrol brokeri PVM’den Tamas Varga, “Dünkü petrol fiyatlarındaki düşüşün yansıttığı gibi, henüz petrol arzı etkilenmemiş olsa da piyasada belirgin bir endişe var.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Ancak, dün, ABD’de agresif faiz indirimleri beklentilerinin azalmasıyla birlikte her iki petrol göstergesi de düşüş yaşadı. Varga, “Piyasa, 2023’e önemli bir likiditeyle veda etti ve jeopolitik risklere ilişkin endişeler, yeni yıl başlarken alıcıları tekrar öne çıkaramadı.” şeklinde ekledi.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Oba Makarnacılık Halka Arzı Hakkında Her Şey - Borsa Eğitimi
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın