petrol-fiyatlari-canlaniyor-boorsa-egitimi

Petrol Fiyatları, Kızıldeniz Gerilimleriyle %2 Arttı

Dün Kızıldeniz’de bir petrol tankerine yapılan saldırılara ABD ve İngiltere’nin tepki göstermesi, bölgedeki gerginlikleri artırarak petrol fiyatlarını olumlu etkiledi.

Brent petrol, Türkiye Saati ile 11:30’da varil başına 79,26 dolardan işlem görerek %2,39’luk bir artış kaydetti. ABD ham petrolü de %2,51’lik bir artışla varil başına 73,81 dolara yükseldi.

petrol-kizildeniz

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı açıklamada, “Bu hedefli saldırılar, ABD ve ortaklarının personeline yönelik saldırılara müsamaha göstermeyeceğinin ve dünyanın en önemli ticaret rotalarından birinde bu saldırganlığa izin vermeyeceğinin açık bir mesajıdır.” ifadelerini kullandı.

Büyük nakliye şirketleri, geçen yıl aralık ayının başında Süveyş Kanalı ve Kızıldeniz rotalarını terk ederek rotayı Güney Afrika üzerinden değiştirmeyi tercih etti. Bu durum, okyanus taşımacılığı maliyetlerini artıran daha uzun ve pahalı seyahatleri beraberinde getirdi.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  ALTIN FİYATLARI ZİRVEDE !
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın