petrol-fiyatlari-canlaniyor-boorsa-egitimi

Petrol Fiyatları, Ortadoğu’daki Gerilimin Ardından Dalgalı Seyrediyor

Petrol Fiyatları, Ortadoğu’daki Gerilimin Ardından Dalgalı Seyrediyor

Petrol fiyatları, yatırımcıların hafta sonunda Ortadoğu’da yeniden tırmanan gerilimi değerlendirirken, yüzde 1 artışın ardından karışık bir seyir izliyor.

Brent petrolü, TSİ 17.00 itibariyle varil başına 78,48 dolara yüzde 0,42 artarak, ABD ham petrolü ise yüzde 0,07 düşüşle varil başına 72,63 dolardan işlem görüyor.petrol-fiyatlari

OANDA’dan Craig Erlam, “Gördüğümüz kısa vadeli artışlar, piyasanın Kızıldeniz çevresindeki olaylara olan duyarlılığını vurguluyor” diyor.

Shell (SHEL) gibi petrol devi şirketlerin, geçen haftaki saldırıların ardından Kızıldeniz üzerinden yapılan tüm sevkiyatları süresiz olarak askıya alması, jeopolitik riskin petrol fiyatları üzerindeki etkisinin artabileceği endişelerini artırıyor.

Analistler, üretimde herhangi bir duraksama olmaması durumunda, jeopolitik risk priminin petrol fiyatları üzerinde zirve yapabileceğini belirtiyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Altın Fiyatlarındaki Artış Hız Kesiyor
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın