altin-enflasyon

UBS, Altın Fiyatlarında Yükseliş Bekliyor: 2.250 Dolar Hedefi

UBS stratejistlerine göre, altın fiyatları yeni yıla hafif düşüşlerle başlasa da, Federal Rezerv’in faiz indirimleriyle desteklenerek bu yıl içinde %10’luk bir artış gösterebilir.

UBS’nin yayınladığı bir notta, altının 2023’teki tahmini %15’lik rallisine ek olarak, mevcut fiyat hareketlerini “küçük” olarak tanımlayarak, “Fed’in politika değişikliğinin getireceği desteğin göz ardı edilmemesi gerektiğini” vurguladı.

Altın fiyatları, hala psikolojik öneme sahip olan 2.000 dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor. UBS stratejistlerine göre, kısa vadeli volatiliteye rağmen, altın fiyatları yıl sonunda 2.250 dolara kadar yükselebilir.

altin-fiyatlarinda-yukselis-bekleniyor

Altın fiyatları, jeopolitik gerilimler ve altının güvenli liman varlığı konumunu destekleyen piyasa belirsizliğiyle birlikte, faiz oranları gibi faktörlerden de etkilenebiliyor.

Geçtiğimiz yıl sonundaki güçlü inançla karşılaştırıldığında, piyasalardaki faiz indirimi beklentileri hafiflemiş durumda. CME’nin FedWatch aracına göre, piyasalar mart ayında bir faiz indirimi olasılığını %48 olarak fiyatlıyor; bu oran, bir hafta önce %81 seviyesindeydi.

En Popüler:  BORSA' DA BUGÜN NE OLDU?
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın