altin-yuksek-zirvelere-yolculukta-borsa-egitimi

Wall Street’e Göre Altın, Yüksek Zirvelere Yolculukta

Wall Street’e Göre Altın, Yüksek Zirvelere Yolculukta

Altın fiyatları, son iki seans boyunca yeni zirvelere tırmanarak yükseliş eğilimini sürdürüyor. Dahası, bazı analistler bu ivmenin yılın ikinci yarısına kadar devam edeceğini öngörüyorlar.

ABD’nin nisan vadeli altın kontratları, haftanın ilk işlem gününde ons başına 2.100 doların üzerinde kapanarak yeni bir rekora imza attı. Aynı zamanda, spot altın ise tarihin en yüksek seviyelerine oldukça yakın bir seviyede işlem görüyor.

Wall Street’te bu yükseliş dikkat çekiyor. Citi analistleri, pazartesi günü yayınladıkları bir notta kendilerini “orta vadeli altın boğaları” olarak tanımladılar.altin-yuksek-zirvelere-yolculukta-borsa-egitimi

Citi’nin temel senaryosuna göre, altın yılın ikinci yarısında ons başına ortalama 2.300 dolarlık yeni bir rekora ulaşabilir. Analistler, önümüzdeki 12 ila 16 ay içinde altının 3.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin ediyorlar.

Citi, altını gelişmiş piyasalarda bir “recesyon koruması” olarak tanımlıyor ve kasım ayındaki ABD seçimlerine yönelik belirsizliğin altına olan talebi artıracağına inanıyor.

Berenberg analistleri de aynı görüşte. Trump’ın seçimleri kazanması, altın için büyük bir katalizör olabilirken, Ukrayna ve Gazze’deki çatışmalar gibi jeopolitik riskler de güvenli liman varlıklarına olan talebi artırabilir.

Berenberg, altın bağlantılı hisselerde son dönemde görülen ivmenin, ABD ekonomisinin güçlü performansı ve Fed’in sıkı para politikası tutumuna karşın temel emtiadan ayrıştığını belirtiyor.

ING stratejistlerine göre, Fed’in politikaları önümüzdeki aylarda altın fiyatlarının seyrinde belirleyici olacak ve makroekonomik ve jeopolitik olaylara piyasanın tepkisiyle altın fiyatlarının dalgalanması bekleniyor.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel Telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Zorlu Enerji, Dubai'deki Şirketinin Kapanış Sürecini Başarıyla Tamamladı
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın