american-express

American Express, 2024 Tahminlerini Yükseltti

Kâr Beklentileri Analist Tahminlerinin Üzerinde

ABD merkezli kredi kartı devi American Express (AXP), dördüncü çeyrek bilançosunda kâr tahminlerinin altında kalsa da, gelecek yıl için iyimser tahminleriyle yatırımcıları memnun etti.

Şirket, 2023’ün son çeyreğinde gelirlerini bir önceki yıla göre artırarak 15,80 milyar dolara çıkardı, ancak 15,95 milyar dolarlık beklentinin altında kaldı.

Dönemsel olarak 1,9 milyar dolar net kâr açıklayan American Express, geçen yılın aynı dönemindeki 1,6 milyar doların üzerine çıkarak olumlu bir performans sergiledi. Ancak, hisse başına kâr 2,62 dolarla analistlerin tahmininin ve bir önceki çeyrek dönemindeki 3,30 doların altında kaldı.american-express

Öte yandan, şirketin 2023 net kârı yıllık bazda %11 artışla 8,3 milyar dolara yükseldi.

American Express, 2024 için güçlü tahminlerle yoluna devam ediyor. Şirket, 2024 hisse başına kârının 12,65 ile 13,15 dolar arasında olmasını bekliyor, bu da analist tahminleri olan 12,30 doların üzerinde bir değerdir. Ayrıca, gelirlerinde %9 ila %11 arasında bir büyüme öngören şirket, 2024 gelirlerinin 66 milyar ile 67,2 milyar dolar arasında olacağını öne sürüyor. Analistler ise 2024 gelirleri için 66,2 milyar dolar tahmininde bulunmuştu.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Bilançolarla Potansiyel Yükseliş: Wall Street'in Tavsiye Ettiği Hisseler !
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın