günün-sirket-haberleri-borsa-egitimi

BIST100’de Yatırımcıların Dikkatini Çeken Hisseler

İşte ilgi gören ilk 5 BIST100 hissesi ve önceki haftanın günlük hacim ortalamasına kıyasla yaşanan hacim büyüme oranları (%):

 

1- Mavi Giyim (MAVI): Geçtiğimiz haftanın ortalama günlük hacminin 337,5% üzerinde işlem hacmine sahip. Güçlü fiyatlama gücü ve yüksek marka değeri devam ediyor. Şirket, asgari ücret artışlarından etkilenecek sektörler arasında bulunuyor.

2- Koç Holding (KCHOL): Önceki haftanın ortalama günlük hacminden %212,8 daha fazla işlem hacmi kaydetti. Kurumsal yönetimi ve köklü iştirakleriyle yabancı yatırımcıların dikkatini çekebilecek bir holding.

3- Yayla Gıda (YYLGD): Önceki haftaya göre günlük işlem hacminde %178,1’lik bir artış yaşandı. Artan gıda enflasyonu ve nüfus artışına bağlı talep, sektörü desteklemeye devam ediyor.

4- İskenderun Demir Çelik (ISDMR): Geçtiğimiz haftanın ortalama günlük hacminin %167,6 üzerinde işlem hacmine sahip. Hammadde fiyatlarının düşüşü ve küresel ekonomik yavaşlama riski sektörü etkilemeye devam ediyor.

5- Alfa Solar Enerji (ALFAS): Önceki haftanın ortalama günlük hacminin %162,5 üzerinde işlem hacmi gerçekleştirdi. Enerji sektöründe hisse fiyatlarında devam eden yüksek volatilite, şirketin dinamizmini sürdürüyor.

İşlem Hacmi Nedir?

İşlem hacmi, endeks, hisse senedi, kontrat veya borsadaki günlük alım-satımın tamamını ifade eder. Bu terim, yatırımcıların karşısına sıkça çıkan ve menkul kıymetlerin alım-satımının yoğunluğunu gösteren bir ölçümdür.

Sizlerde finansal okuryazarlığınızı geliştirmek için, Türkiye de önde gelen finansal eğitim & danışmanlık şirketimizden borsa eğitimi alabilir, özel sistem ve stratejilerimiz ile kazananlar kulübüne katılabilirsiniz.

Eğitim sonrasında sürekli analiz desteğimiz sizinle! Özel telegram grubumuzda tüm fırsatları sizinle paylaşıyoruz.

En Popüler:  Bitcoin Yarılanmadan 69.000 Doları Görebilir - 10x Research
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın