kervan gıda 22 milyon avroluk kredi sözleşmesi

Kervan Gıda’dan 22 Milyon Avroluk Kredi Sözleşmesi

Kervan Gıda (KRVGD) şirketi, yatırımlarını desteklemek amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 22 milyon avro değerinde bir kredi anlaşması imzaladı.

Kervan Gıda, Güneş Enerjisi ve Sürdürülebilirlik İçin 22 Milyon Avro Kredi Aldı

Kervan Gıda, bu kredi kullanarak güneş enerjisi projelerini hayata geçirerek yıllık 4 bin ton karbondioksit salınımını azaltmayı planlıyor. Bu çevre dostu yatırımlar, şirketin sürdürülebilirlik taahhüdünü güçlendirecek.

 

Yenilikçi Finansman: Kervan Gıda’nın 22 Milyon Avro Kredi Anlaşması Detayları

Kredi geri ödeme planı, ilk yıl anapara ödemelerini içermeyecek şekilde toplamda 5 yıllık bir dönemi kapsıyor. Ayrıca, kredinin avro, Amerikan Doları veya Türk Lirası gibi farklı para birimlerinde kullanılabilme olanağı bulunuyor, bu da şirkete finansal esneklik sağlıyor.

Kervan Gıda’nın Uzun Vadeli Finansman Stratejisi: EBRD ile Kredi Anlaşması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bu kredi, Kervan Gıda’nın kısa vadeli finansman ihtiyacını uzun vadeye yayarak hafifletecek ve şirketin daha sürdürülebilir bir büyüme sağlamasına yardımcı olacak” denildi.

 

Her gün düzenli endeks ve hisse senedi analizleri ile finansal piyasalarda yalnız kalmayın. ENG Capital desteğini her zaman yanınızda hissedin.

En Popüler:  ESEN 306,25% Bedelsiz Sermaye Arttırımına Gidiyor !
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın