naten-bedelsiz-sermaye-arttirimina-gidiyor

NATEN Bedelsiz Sermaye Arttırımına Gidiyor !

Naturel Yenilenebilir Enerji, 33 Milyon TL’lik Bedelsiz Sermaye Artışını Gerçekleştiriyor: Yatırımcıların Portföyleri Değişiyor

 

Naturel Yenilenebilir Enerji (NATEN), şirket sermayesini 33 milyon TL’den başlayarak gerçekleştireceği %400 oranındaki bedelsiz sermaye artırımı ile 165 milyon TL’ye çıkarmaya hazırlanıyor. Bu önemli finansal değişiklik, bölünme gününe kadar NATEN hisselerini elinde bulunduran tüm yatırımcıları kapsayacak şekilde planlanmıştır.

Söz konusu bedelsiz sermaye artırımından yararlanmak isteyen yatırımcılar, portföylerindeki NATEN hisselerine göre haklarına düşen oranda artırım hakkına sahip olacaklar. Örneğin, bölünme sonucunda hisse başına düşen miktar artacak ve 100 lotu olan bir yatırımcının portföyü 500 lota yükselecektir.

naten-bedelsiz-sermaye-arttirimina-gidiyor

Bölünme sonrasında Naturel Yenilenebilir Enerji’nin hisse fiyatı, düzeltilmiş pay fiyatı olan 64,30 TL’den işlem görmeye başlayacak. Bu önemli gelişme, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 22 Kasım 2023 tarihinde onay verdiği bedelsiz sermaye artırımının, şirket tarafından 29 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirileceği açıklamasıyla birleşiyor.

Naturel Yenilenebilir Enerji’nin bu adımı, şirketin büyüme stratejisinin ve yatırımcılara sunulan fırsatların bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Bu gelişmeler, piyasadaki yatırımcıların dikkatini çekecek ve Naturel Yenilenebilir Enerji’nin gelecekteki performansına dair beklentileri şekillendirecektir.

En Popüler:  Moody's, Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) Kredi Notunu Açıkladı!
Engin Erdebil

Engin Erdebil

Finansal piyasalarda 12 yıldan fazla tecrübe ile sizde ailemize katılın. İstikrarlı kazanç stratejileri ile kazanmaya başlayın.

Bana Ulaşın